Територіальні органи Міндоходів
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви створення нової форми звітності шляхом інтеграції показників з таблиць 1, 2, 3 Додатку 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

Платники податків запитують

06.03.2013

В ДПІ у Личаківському районі м.Львова Львівської області ДПС проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участі заступника начальника податкової інспекції Завади Тараса Йосиповича. Тема діалогу: «Декларування доходів громадян, застосування норм Податкового кодексу України, подання звітності в електронному вигляді, актуальні питання оподаткування доходів громадян у 2013 році».

Пропонуємо вашій увазі деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»:

Доброго дня, Тарасе Йосиповичу! Прошу роз’яснити, який граничний розмір добових витрат на відрядження у межах території України та за кордон відноситься на витрати підприємства, що враховуються при визначенні податку на прибуток у 2013 році?

Відповідно до пп.140.1.7 п.140.1 ст.140 Податкового кодексу України до складу витрат юридичної особи на відрядження відносяться витрати, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон – не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження. Згідно зі статтею 8 Закону України від 06.12.2012 р. №5515-VI «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено з 1 січня 2013 року мінімальну заробітну плату у розмірі – 1147 гривень.

Якщо підприємство, що сплачує щомісячний авансовий внесок, в І кварталі 2013 року отримає збиток, чи необхідно буде сплачувати авансовий внесок?

Якщо підприємство, що сплачує авансовий внесок, за підсумками І кварталу звітного року отримає збиток, воно має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за І квартал. В такому випадку авансові внески у ІІ-IV кварталах звітного року не сплачуються, а податкові зобов'язання визначаються на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік.

Якщо підприємство несвоєчасно сплатить авансовий платіж, чи передбачена штрафна санкція в такому випадку?

Так, в такому випадку передбачена штрафна санкція, оскільки визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

Згідно з п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України при затримці сплати авансових внесків із податку на прибуток до 30 календарних днів включно, наступних за останнім строком сплати, застосовується штраф у розмірі 10% від суми погашеного боргу, при затримці більше 30 календарних днів застосовується штраф у розмірі 20% від суми погашеного боргу. При цьому до платників податку на прибуток, які сплатили авансові внески до 18 січня 2013 року, тобто до встановлення кодів для сплати авансових внесків з податку на прибуток, штрафні санкції не застосовуються відповідно до наданого ДПС України роз’яснення від 29.01.2013 №2267/7/15-1317 «Про коди бюджетної класифікації».

Неодноразово чув про впровадження нового електронного сервісу «Податковий асистент». Прошу роз’яснити, що це за сервіс та які суб’єкти господарювання можуть скористатись ним і яким чином?

Цей сервіс запроваджено для платників податків, які надсилають свою звітність до органів ДПС в електронній формі.

В основі роботи сервісу лежить моніторинг господарської діяльності платників податків (фактично податковий аудит), за результатами якого у разі виявлення податкових ризиків, платникам податків надсилається інформаційне повідомлення.

Персоніфіковані розсилки здійснюються щомісячно. Листування є індивідуальним та повністю конфіденційним.

Крім того, хочу зазначити, що податковою службою запроваджено низку електронних сервісів, а саме: «Пульс податкової», «Єдина база податкових знань», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Електронна звітність», «Адреси масової реєстрації платників податків», «Анульовані свідоцтва платників ПДВ», «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку», «Реєстр платників ПДВ».

Докладніше з інформацією про податкові сервіси можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДПС України (www.sts.gov.ua).

Я отримав доходи від продажу земельної ділянки. Чи потрібно мені подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо я перебуваю на строковій військовій службі?

Відповідно до п.172.4 ст. 172 Податкового кодексу України під час проведення операцій з продажу об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною договору та щоквартально подає до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку, встановленого цим розділом для податкового розрахунку.

У випадку сплати податку від операції продажу майна при нотаріальному посвідченні договору відповідно до п.179.2 ст.179 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається.

Крім цього, відповідно до пп.179.4 ст.179 Податкового кодексу України звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи особи, які станом на кінець звітного податкового року перебувають на строковій військовій службі.

Я громадянин України, отримав від діда у спадщину будинок. Як оподатковується зазначена спадщина та чи потрібно подавати декларацію?

Оподаткування доходів, одержаних у вигляді спадщини, регламентується статтею 174 Податкового кодексу України. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, включається до складу загального річного доходу платника податку і відображається ним у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (податковій декларації).

Ставка оподаткування доходів, отриманих платником податку, встановлюється залежно від об’єкта, отриманого платником податку у спадщину, та ступеня споріднення із спадкодавцем.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Тобто, виходячи з положень Податкового кодексу, Ви є членом сім’ї другого ступеня споріднення із спадкодавцем, а тому дохід у вигляді вартості успадкованого будинку Ви зобов’язані включити до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня року, наступного за звітним, річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем своєї податкової адреси та сплатити з нього податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків, визначеною пунктом 167.2 статті 167 Податкового кодексу України.

Яку передбачено відповідальність фізичної особи за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи?

Відповідно до ст.164.1 Податкового кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 51 до 136 грн. (від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 85 до 136 грн. (від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).